ecrin

magyar

ICTD 2021

Az ECRIN éves szervezésében ezúttal rendhagyó módon online környezetben kerül megrendezésre a nemzetközi klinikai kutatási nap, jól ismert nevén az ICTD rendezvény. 

 

Időpont: 2021. május 20. 10:00-16:00

 

A rendezvény fókuszában a platform trial-ek fognak szerepelni, részletekért és regisztrációért kérem az alábbi honlapra látogassanak el:

https://ecrin.org/events/ictd2021 

 

Várunk minden érdeklődőt!

2021. május 20
Címkék: 

ECRIN Summer School

2019. szeptember 11- 13. között, Balatonfüreden kerül megrendezésre az Európai Klinikai Kutatások Infrastruktúrájáért felelős Hálózat (ECRIN) európai összekötőinek nyári továbbképzése, az ECRIN Summer School. A rendezvénynek minden évben más tagország ad otthont. Az idei évben az ECRIN magyar partnere, a Magyar Klinikai Kutatások Infrastruktúrájáért felelős Hálózat (HECRIN) kapta meg a megtisztelő felkérést a magas szakmai színvonalon zajló három napos esemény megrendezésére, melynek fő témája a human klinikai vizsgálatokban résztvevő szakemberek képzése lesz.

 

Amultinacionális klinikai vizsgálatokat támogató európai kutatási infrastruktúra hálózat (ECRIN) egy európai non-profit szervezet, mely arra törekszik, hogy az orvosi gyakorlat döntései magas minőségű klinikai vizsgálatokból származó, megbízható tudományos evidencián alapuljanak. Ennek érdekében támogatja a gyógyszeripartól független, multinacionális klinikai vizsgálatok megvalósulását. Az országhatárokon átnyúló vizsgálatok menedzselésével, hatósági engedélyeztetésével és támogatásával, az országos hálózatok összekapcsolásával, a vonatkozó szakmai irányelvek beépítésével és tanácsadással segíti elő a nem-kereskedelmi, kutatók által kezdeményezett kiemelkedő tudományos jelentőséggel bíró klinikai kutatásokat.

A gyógyszeripartól független, nem-kereskedelmi, ún. akadémia vizsgálatok a minőségi és hatékonyabb betegellátás, a gyógyszeripar fókuszában nem szereplő, elősorban ritka betegségek kezelése és innovatív egészségügyi termékfejlesztések terén válnak jelentőssé. Céljuk a bizonyítékon alapuló orvoslás megerősítése. Az orvosi kutatások megkövetelik a kutatáshoz kapcsolódó szolgáltatások és szakértelem igen széles spektrumát, a transzlációs kutatástól, a képalkotáson, biobankon, állatmodellezésen át, egészen az klinikai vizsgálatok menedzseléséig és adatkezelésig.A klinikai kutatások támogatása érdekében összeköti az egyes nemzeti klinikai vizsgálati szakértőket, a rendelkezésre álló erőforrásokat és a már működő hálózatokat. Ezáltal a vizsgálóhelyek, a beteganyag és a szakértői kapacitások legmegfelelőbb forrása válik a kutatók számára elérhetővé.

A 2014-ben, magyarországi egyetemek által alapított HECRIN Konzorcium, mint az ECRIN magyar partnere, az Európai Klinikai Kutatási Infrastruktúra Hálózatban történő sikeres magyar részvételt tűzte ki célul. A társulásban a Pécsi Tudományegyetem, mint a konzorcium vezetője, a Semmelweis Egyetem, a Debreceni Egyetem, valamint a Szegedi Tudományegyetem működik együtt az országos intézetekkel az Egészségügyi Tudományos Tanács szakmai felügyelete mellett. A HECRIN fő feladata, hogy a kutatók számára európai szinten nyújtson szakmai támogatást a klinikai vizsgálatok elősegítése érdekében, a finanszírozást pedig az Európai Bizottság erre elkülönített Klinikai Kutatási Fejlesztési Alapja szolgáltatja.

                              

 

Az ECRIN tagországok európai összekötői (European Correspondent, EuCo) kapcsolják össze a tagországokat a párizsi székhelyű központtal, felelősek az információ áramlásáért, tartják a kapcsolatot a többi ország képviselőjével, a saját nemzeti hálózatuk tagjaival, az irányító hatóságokkal, a kutatókkal, vizsgálatvezetőkkel és a vizsgálat kezdeményezőivel is. Az EuCo helyi, országos kutatásokkal kapcsolatos átfogó és alapos ismerete biztosítja a multinacionális vizsgálatok hatékony működését.

Az évente megrendezésre kerülő Summer School az európai összekötők szakmai továbbképzése, mely segítséget nyújt a rendkívül összetett összekötői feladatok ellátásához, elősegíti az egyes országokra jellemző speciális működési elvek megismerését, és a nemzetközi klinikai vizsgálatok koordinálásához szükséges ismeretek megosztását. Idén első alkalommal nyílik lehetősége Magyarországnak a rendezvény megszervezésére.

A rendezvénnyel párhuzamosan kerül megrendezésre az ERASMUS+ Program keretében támogatást kapott „Curriculum Development of Human Clinical Trials for the Next Generation Biomedical Students” (CONSCIOUS) pályázat, melynek célja az európai szintű klinikai kutatásokat végző szakemberek képességeinek, készségeinek fejlesztése, korszerű, elektronikus tananyagok készítése .

 

A projektben kidolgozásra kerülő innovatív oktatási módszertan számos országban új eszközt jelent a klinikai vizsgálatok egységesítéséhez és hatékonyságának fokozásához EU-szinten és világszerte.

2019. szeptember 10

International Clinical Trials Day 2018 - Clinical Trials and Innovation

Szeretettel meghívunk minden kedves érdeklődőt 2018. május 15-én az ECRIN és HECRIN közös szerevezésében megrendezésre kerülő International Clinical Trials Dayre.

Időpont: 2018. május 15. 09:30-15:30

Helyszín: Magyar Tudományos Akadémia Székháza Díszterem (1051 Budapest, Széchenyi István tér 9.)

A rendezény nyelve angol.

A rendezvény részletes programja az alábbi linken olvasható. 

A rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz kötött, melyet az alábbi linken tehetnek 2018. május 1-ig.

 

Prof. Dr. Kovács L. Gábor                                          Végh Tamara

elnök                                                                          menedzser igazgató

HECRIN                                                                     HECRIN

2018. május 15. 09:3015:30

ECRIN – HECRIN szakmai nap

HECRIN Konzorcium tisztelettel meghívja ECRIN (European Clinical Research Infrastructure Network) és a magyar klinikai kutatási hálózat (HECRIN) Szakmai Napjára. A program a TÁMOP-4.1.1.C-13/1/KONV-2014-0001 számú „Az élettudományi- klinikai felsőoktatás gyakorlatorientált és hallgatóbarát korszerűsítése a vidéki képzőhelyek nemzetközi versenyképességének erősítésére" című projekt keretében valósul meg.

 

PROGRAM:

 

10.00 Köszöntő (Prof. Dr. Mandl József az Egészségügyi Tudományos Tanács nevében, Prof. Dr. Kovács L Gábor HECRIN nevében)
10.10 ECRIN áttekintés: ECRIN-ERIC küldetése, szervezet, tagság és partnerség (Prof. Jacques Demotes ECRIN-ERIC)
11.00 HECRIN múltja (Prof. Dr. Blaskó György HECRIN)
11.10 HECRIN jelene (Prof. Dr. Kovács L Gábor HECRIN)
11.20 ECRIN képzési együttműködései más uniós projektekkel: EMTRAIN (Prof. Dr. Michael Wolzt EMTRAIN)
11.50 Kávészünet
12.20 ECRIN elvárások HECRIN felé, ECRIN tagságból származó előnyök HECRIN számára (Prof. Jacques Demotes ECRIN-ERIC)
13.00 Akadémiai klinikai vizsgálatok Magyarországon (Prof. Dr. Borvendég János ETT Klinikai Farmakológiai Etikai Bizottság)
13.30 ECRIN kapacitások: tevékenységek, eszközök, HECRIN bevonása (Christine Kubiak ECRIN-ERIC)
14.00 Ebéd és kötetlen beszélgetés

 

A rendezvény hivatalos nyelve az angol. Minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők.

Aesculap Akadémia (Budapest, XI. ker. Halmi út 22.)
2015. szeptember 22. 10:0015:00

ECRIN NEMZETKÖZI FÜGGETLEN GYÓGYSZERKUTATÁSI HÁLÓZATBAN VALÓ MAGYAR RÉSZVÉTEL ELMÉLYÍTÉSE

2016 júliusában a Pécsi Tudományegyetem a Szegedi Tudományegyetemmel konzorciumban elindította új infrastrukturális és eszközbeszerzési projektjét. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg, 959,31 millió forint európai uniós támogatással.A fejlesztésnek köszönhetően megerősödik a European Clinical Research Infrastructure Network (ECRIN) - Európai Klinikai Kutatási Infrastruktúra Hálózatban betöltött magyar pozíció, szélesebb lehetőség nyílik nemzetközi vizsgálatokban való részvételre, hazai kezdeményezések multinacionálissá tételére, és a H2020 és IMI2 által finanszírozott klinikai vizsgálatokkal kapcsolatos pályázatokban való részvételre. A beruházásnak köszönhetően 9 új kutatóhely jön létre. A projekt által fejlesztett kutatási infrastruktúra meghatározó pozíciót eredményez mind a hazai, mind az európai gyógyszerpiacon, ezzel jelentősen hozzájárul a magyar gazdaság teljesítményéhez. Mindemellett a fejlesztés elősegíti, hogy kutatóink sikeresebben pályázzanak európai uniós és társfinanszírozott pályázatokon, potenciális kollaborációs partnerként csatlakozni tudjanak Horizont 2020 pályázatokhoz, megteremti más kutatóintézetekhez, európai szervezetekhez való kapcsolódás feltételeit.

A projekt befejezésével hazánk sokkal nagyobb volumenben lesz képes nemzetközi szintű független gyógyszerkutatásokban részt venni, és saját jogon indítani ilyen kutatásokat, melyeket eddig a korlátozott infrastruktúra nehezített, hiszen eddig a kiváló szakmai felkészültségünk ellenére csupán más országok által kezdeményezett kutatásokhoz csatlakozhattunk. A nyugat európai országok részvétele a nemzetközi független gyógyszerkutatásokban sokszorosa a magyarnak, az eddigi hátrányunk ledolgozása tehetségeink megtartásában is komoly előrelépést jelent. Az alkalmazott módszerek és kutatási témák olyan multidiszciplináris környezetet teremtenek, amelyek lehetővé teszik a szakdolgozatot és diplomamunkát készítő, Tudományos Diákköri Konferencián részt vevő orvos, gyógyszerész, fogorvos, kémikus, biológus és biotechnológus hallgatók képzését. A kutatási infrastruktúra fejlesztése egyben potenciálisan új kutatói munkahelyek teremtését is jelenti. A munkahelyteremtés első szintjén a már meglévő kutatói bázis stabilizálása jelenik meg.
Kooperációkkal segítjük a HECRIN hálózati tagoknál már futó, a jelenlegi pályázatból megvalósuló laboratóriumhoz kapcsolható kutatásokat, lehetőséget adunk azok minőségbeli emeléséhez, sikerességéhez. A másik szint az egyetemi posztgraduális képzésre támaszkodik, mely során a laboratóriumban folyó munkákban tevékenykedő, doktori fokozatot szerzett fiatal kutatók kerülnek alkalmazásra. A harmadik szinten a már komoly szakmai tapasztalattal bíró más egyetemen vagy külföldön dolgozó kutatók alkalmazása valósul meg. A projekt sajtónyilvános nyitórendezvényét 2016.09.19-én 14:00-kor tartották a Szentágothai János Kutatóközpont Dr. Bachman Zoltán előadótermében.

 

Az eseményről készült képek galériája itt megtekinthető.

 

2016. szeptember 19. 14:0017:00
Feliratkozás RSS - ecrin csatornájára